Konsole do gier – stare są najlepsze!

Każdy miał chyba jakieś konsole, wszyscy zgodnie powiemy że teraz to nikt – z nowej młodzieży i nowych dzieci – starych dobrych czasów. Można by tutaj wymienic takie klasyki gier jak Mario czy DonkeyKong ale nie o grach tutaj chciałem napisać. Pamiętacie taki sprzęt jak Amiga ? Atari ? Comodore 64 ?

Pewien fan, ktory nie lubi nowego sprzętu – tak przynajmniej można podejżewać po pomyśle który ‘poskładał’ – zmontował sobie starą konsole, starą dobrą konsolę podłączaną do telewizora. Gdyby tak do niej zamontować jakiś ekran, zasilanie na baterie można mieć coś całkiem fajnego.

Najlepsze – a może najbardziej szalone – pomysły to chyba zawsze Rosja. Nie chodzi tutaj tylko o świat gier czy konsol. Raczej o sposób myślenia i pomysły które często – dziwne – są wcielane w życie. Zresztą sprawdza się tutaj znane i lubiane powiedzenia że Rosja to nie kraj – Rosja to stan umysłu.

Gdyby tak zerknąć na portal elektroda pewnie były by i Polskie projekty, może ktoś z was ma pomysł na jakąś ciekawą przeróbkę innego sprzętu. Chociaż przenośne comodore 64 wraz z magnetofonem na kasety to kiepski pomysł, ale nie liczy się pomysł tylko sposób wykonania.

Macie swoje ulubione gry? Konsole które zapamiętacie już na zawsze ? Piszcie, śmiało piszcie, nie pozwólmy aby taki sprzęt umarł – chociaż nasze dzieci tego nie zrozumieją.

Był taki wątek w pewnym serialu telewizyjnym – yhm,  całkiem niedawno w rodzinka pl. Rodzice wykopali pzy sprzątaniu garażu właśnie takiego wspaniałego Comodorka, grali w najlepsze dżoistikami ( nie wiem jak to prawidłowo napisać, ale wiem że lubimy się psuć od ciężkiego grania )  – gdzie te gry którymi sterowało się wyłącznie w ten sposób. Dzieci nie zrozumiały zabawy rodziców – gra w ponga – ale zabawa.