Jak znaleźć dobrego fotografa do ślubu ?

Wiemy nie od dzisiaj że każda para która ma w swoim zamiarze pobrać się potrzebuje najlepszego fotografa ślubnego. Najlepszego ? A no pewnie. Ale czy dobrzy fotografowie z renomą będą chcieli robić zdjęcia na imprezie weselnej ? Odpowiedź jest prosta. Jasne że nie. Więc pewnie zadajesz sobie następne pytanie “Jak odszukać w takim razie dobrego fotografa który będzie chciał robić fotki na naszym ślubie”? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy doświadczony znaczy najlepszy ?
Możnaby rzec że fotograf który jako pierwszą zaletę wyboru jego usługi wymienia dwudziestoletni czas istnienia na rynku to właśnie ten którego szukamy. Nic bardziej błędnego. Zastanów się. Jeżeli fotograf który istnieje na scenie fotograficznej 20 lat nie osiągnął nic poza tym że jest na rynku 20 lat to oznacza że jest kiepski w swoim fachu albo zatrzymał się w swoim rozwoju 15 lat temu. Czytając powyższe teksty myślisz pewnie że w takim razie jeżeli znalazłbyś człowieka który jest 20 lat na scenie fotograficznej i osiągnął wiele nagród, robił sesje modelkom z ogromnych agencji modelingowych to taki nie zgodziłby się na robienie fotek na twoim przyjęciu weselnym. Również się nie mylisz.

W takim razie jak odszukać dobrego fotografa ślubnego ?
Więc w tej chwili objaśniam. Najskuteczniejszym sposobem na odnalezienie najlepszego fotografa jest nasza dobra wyszukiwarka Google ale użyta w odpowiedni sposób. Podając w wyszukiwarce frazę: fotograf pojawią nam się wyniki gości którzy mają już swoją renomę na scenie ślubnej i na pewno nie zgodziliby się na robienie fotek na waszym weselu. Dlatego też zdecydowanie polecam hasła regionalne czyli dla przykłady fotografia Rzeszów. Przeglądając oferty i zdjęcia zdecydujmy się na fotografa który jest przede wszystkim młody, bo ludzie młodzi przeważnie są dużo bardziej pomysłowi i nie posiadają jeszcze swoich nawyków, lub tych którzy posiadają w swoim portfolio pojedyncze realizacje dla dużych organizacji. Postaraj się wybierać również tych którzy w swoim portfolio nie posiadają tylko zdjęć ślubnych, to nie świadczy o ich doświadczeniu w fotografowaniu wesel ale o tym że tylko do takich imprez są zapraszani.