Gdy boli głowa… co robić i jak zaradzić?

gdv zdrowy vds

Bóle głowy pozbawiają chęci do życia. Niszczą dobry nastrój, a często są tak intensywne, że utrudniają normalne funkcjonowanie. Są nieprzyjemne i bardzo uciążliwe, zaś ich przyczyn może być wiele. Wiele również jest sposobów leczenia tego problemu, z kolei samo leczenie w dużym stopniu uzależnione jest od tego, z jakim rodzajem bólu głowy mamy do czynienia. Inaczej bowiem postępuje się w przypadku bólu napięciowego, a inaczej w przypadku migreny.

Co najczęściej bywa przyczyną bólu głowy? Problemy z zatokami są przyczyną zatokowego bólu głowy. Bóle zatokowe są dość częstym zjawiskiem w okresie, gdy dodatkowo pojawiają się problemy alergiczne (np. bóle zatokowe spowodowane pyleniem traw). Bóle głowy tego typu towarzyszyć mogą również chorobom infekcyjnym, jak grypa czy też przeziębienie. Głowa może boleć także z powodu stresu lub czynników zewnętrznych (jak zbyt silny hałas panujący w najbliższym otoczeniu). Nadmiar kofeiny, przemęczone oczy to kolejne, dość często spotykane przyczyny bólu głowy.

“Tradycyjne” bóle głowy mają zazwyczaj dość proste wyjaśnienie, jednak o wiele bardziej tajemniczym zjawiskiem pozostają tutaj migreny. Migreny mogą mieć podłoże genetyczne, ponieważ stwierdzono, iż problem ten bardzo często występuje w jednej rodzinie. Niektóre zapachy lub potrawy, nadmiar kofeiny mogą (przypuszczalnie) również wpływać na występowanie ataków migreny.

Jak leczy się najczęściej bóle głowy?

Pani Małgorzata, która od lat cierpi na bóle głowy połyka spore ilości środków przeciwbólowych, niestety wiadomo jak bardzo obciążą to naszą wątrobę i nie jest dobre dla naszego organizmu. Dlatego z metod alternatywnych wybiera się często akupresurę oraz aromaterapię.